Jdi na obsah Jdi na menu

9. finálový závod Galaxy série 2011

27. 9. 2011

V pěkném areálu Sporthotelu Kácov se jel závěrečný 9. závod Galaxy série 2011. Areál zdejšího Sporthotelu Kácov svým příjemným prostředím vytvořil výborné kulisy Galaxy Catlike Zručského maratonu, finálového podniku celého seriálu.

Trať Galaxy Catlike Zručského maratonu byla tvořena okruhem, kteří účastníci závodu absolvovali jednou či dvakrát. Delší trasa znamenala slovy čísel 72 kilometrů, kratší trasa přesně půlku. Z velké části se jezdilo po širokých lesních cestách, šotolině a asfaltu. Nechyběly ale ani kamenité, ale zároveň rychlé a přehledné sjezdy, technické pěšinky a nebo zpestření v podobě brodů přes Čestínský potok.

Další vítězství v Galaxy sérii získal Tomáš Jakeš (Dům Barev Český Krumlov), jenž tak navázal na stejný úspěch z minulého týdne v Soběslavi. Druhý Václav Holub (Velosport Valenta Team) zaostal za vítězem o tři minuty a patnáct vteřin, jen dvě desetiny vteřiny jej pak dělily od Martina Janů (Mladá Vožice) na třetím místě.

Na dlouhou trať se vydali ještě tři krumlováci.Velkou smůlu měl Jirka Homola :-),který i při výměně píchlé duše dojel na 4.místě,Viktor Jelínek alias Viky dojle na 10 místě a upevnil si 5.místo v celkouvém pořadí,,super výkon,, a Milan Rajský,kterého po defektu zadního kola ze zadu sestřelil další závodník.

Na kratší trať se vydal Václav Velíšek 5.místo a upevnil si 14.místo celkově.Klobouk dolu první sezona a hned v první patnáctce,Vladimír Babidorič alias BABI :-) na 12.místě.